תג כותרת TITLE

תג כותרת הידוע בשם המחייב: TITLE הוא אחד מהתגים החשובים והמרכזיים בכל הליך קידום אורגני של האתר במנוע החיפוש. תג זה מהווה כמעין “שער כניסה” לעמוד אינטרנט כזה או אחר באתרכם והוא משפיע בין היתר על הטראפיק (תנועת הגולשים) לאתרכם וגם על שיעור הקלקלות CTR שהוא למעשה היחס בין מספר הפעמים בהם הגולשים לחצו בפועל על שורת הכותרת לבין מספר הפעמים בהם היא הופיעה לנגד עיניהם בדף תוצאות החיפוש. חשוב לציין שכאשר גולש מסוים מחליט ללחוץ על שורת הכותרת המופיעה לנגד עיניו בדף תוצאות החיפוש, הוא איננו מודע עדיין לאיכות התוכן המופיעה בעמוד אליו הוא מופנה, ולכן קיימת חשיבות רבה לכתיבת כותרת טובה ומדויקת המעוררת עניין.

היכן מופיע תג הכותרת?

דף הכותרת מופיע בעמוד תוצאות החיפוש הידוע בכינוי SERP וזאת לאחר שהגולש השלים את שאילתת החיפוש. כמו כן, תג הכותרת מופיע על גבי הטאב בדפדפן בו מתבצעת הגלישה וזאת במקרים בהם הגולש מעביר את העכבר על הטאב.

כותרת טובה ומעוררת עניין – כיצד תייצרו אותה?

מכיוון שתג הכותרת מהווה את המפגש הראשוני בין הגולש לעמוד האינטרנט אותו אתם מקדמים באתרכם, ומכיוון שלרושם ראשוני אין הזדמנות שנייה…חשוב לבצע טיוב של תג הכותרת שהוא למעשה פעולת אופטימיזציה לתג הכותרת. חשוב להדגיש שללא טיוב של תג הכותרת, הגולשים כלל לא יוכלו להגיע לעמוד באמצעות מנועי החיפוש.

על מנת שגם אתם תוכלו לייצר כותרות מסקרנות ומעניינות ובעיקר מניעות לפעולת הקלקה על גביהן, ריכזנו עבורכם מספר טיפים מעשיים ליצירת כותרת טובה ומעוררת עניין:

  • הימנעו מכותרות קצרות מדי ובאותה נשימה הימנעו מכותרות ארוכות מדי העלולות להיחתך באמצע…
  • את אורך הכותרת המומלצת חשוב לקבוע בהתאם למספר התווים המופיעים בכותרת ובהתאם לטופוגרפיית הפונט בו אתם עושים שימוש.
  • חשוב לנסח וליצור כותרות למספר גדול ככל הניתן של עמודי אתר, וזאת על מנת למנוע כפילויות של כותרות, דבר העלול לפגוע ביכולות הקידום של האתר.
  • מומלץ לשלב אחת ממילות המפתח בתוך הכותרת. הופעתה של מילת המפתח תורמת לקידום העמוד תחת מילת החיפוש הרלוונטית. באותה מידה חשוב לשלב את שם המותג בכותרת.
  • מומלץ לנסח כותרת מקורית ולא להיות מקובעים על נוסחאות וכותרות
  • הימנעו מכתיבת סיסמאות חסרות תוכן בכותרת ובמקומן עשו שימוש ביתרונות המעשיים הממתינים לגולש בעמוד המקודם. כאשר משלבים בכותרות את התועלות של התוכן הממתין לגולש, הדבר יוצר אצלו עניין, וכאשר אנו מדברים על תועלות התוכן אפשר לתרגם את הנושא גם לכתיבת תועלות של המוצר ו/או השירות אותו אתם משווקים באמצעות העמוד המקודם.

על מנת ליצור כותרות יצירתיות, מסקרנות ומניעות לפעולה, אנו ממליצים גם לכם להסתייע בשירותיהן של חברות קידום מנוסות העושות שימוש בכותבי תוכן מנוסים ומיומנים המתמחים ביצירתם של עולמות תוכן מותאמי אתר משלב כתיבת תג הכותרת.