תג התיאור (Meta Description)

מטא דיסקריפשיין (תג התיאור) הוא למעשה הטקסט המופיע תחת תג הכותרת בדף תוצאות החיפוש במנועי החיפוש, וביחד הם מייצרים עבורכם את “שער הכניסה” לאתר הבית שלכם. באמצעות תג זה ניתן לשפר באופן דרמטי את אחוזי ההקלקה עליו אשר יובילו מן הסתם ליופי של טראפיק (תנועת גולשים) לכיוון האתר שלכם. כיצד עושים זאת נכון? אתם מוזמנים להמשיך לקרוא.

מהי מטרתו של תג התיאור?

תג תיאור  (Meta Description)מיועד למטרות תיאור תמציתי של תוכן הדף אליו יופנה הגולש ברגע שהוא יקליק עליו, ולכן קיימת חשיבות לכל מילה המופיעה בו. תג התיאור יכול לשמש אתכם גם כטקסט שיווקי/פרסומי קצר וגם כטקסט בו מופיעה מילת המפתח במסגרת פעולות SEO המיועדות לצרכי מיטוב דירוגו של האתר במנועי החיפוש השונים וגוגל בראשם.

מטא דיסקריפשיין – מה חשוב לדעת עליו?

תג הכותרת ותג התיאור משמשים יחדיו כ-“שער הכניסה” לאתר אותו אתם מקדמים ולכן חשוב לראות בהם מקשה אחת היכולה לשפר באופן משמעותי את שיעור ההקלקות בדרך לאתרכם. בעוד תג הכותרת בנוי באורך של כ-60 תווים, הרי שתג הכותרת הינו ארון יותר וכמות התווים בו עומדת על 160 תווים לפי גוגל. כתיבת תגי תיאור מעבר ל-160 תווים עלולה לדחוק את הטקסט ובכך התיאור מאבד מהאפקטיביות שלו, ולכן, חשוב להיצמד למספר התווים ואף לקחת מרווח ביטחון של מספר תווים.

כאשר מנסחים תג תיאור לצורך SEO בהתאם לביטוי מפתח/מילת מפתח, חשוב ומומלץ לשבץ את הביטוי/מילה בטקסט עצמו, וזאת לנוכח הסיבה הפשוטה שמנועי החיפוש מדגישים את הביטוי והדבר “קופץ” לעיני הגולשים. חזרה על מילת המפתח יותר מפעם אחת בגוף הטקסט, עשויה לשפר באופן כזה או אחר את אחוזי ההקלקות, אך חשוב לציין שהופעתה של מילת המפתח בגוף הטקסט מספר פעמיים, חייבת להיעשות ללא אותיות החיבור ועם היגיון תחבירי.

ברוב המקרים, מומלץ להשקיע מחשבה יתרה בכל הנוגע לניסוח תג התיאור ולאפיין היטב את צרכי הלקוח המחפש מילת מפתח כזו או אחרת הקשורה לתוכן אותו אתם מציעים לו באתר המקושר באמצעות תג התיאור. בלא מעט מקרים, גולש המבצע חיפוש בגוגל, מעוניין לקבל מידע רחב אודות הנושא אותו הוא מחפש ולכן מומלץ שהטקסט התמציתי המופיע בתג התיאור, יספק לו עניין להקליק עליו ולעבור ישירות לדף התוכן.

באמצעות כלי הניהול של גוגל המיועדים למנהלי אתרים ו/או מקדמי אתרים, תוכלו להיחשף לנתונים סטטיסטיים של אחוז ההקלקות על גבי תג התיאור. מומלץ לקיים בדיקות תכופות בנוגע למספר החשיפות והכניסות ולבצע התאמות טקסטואליות בהתאם לממצאי הבדיקה. חשוב לציין שאת הבדיקה יש לבצע בנפרד מהתוצאות המתייחסות לשיעורי ההקלקות של המטא טייטל (תג הכותרת).

טיפ קטן – גדול לסיום, התייחסו לתג התיאור כאמצעי תוכן בפני עצמו והסתייעו בשירותיהם של כותבי תוכן מנוסים ומיומנים לצורך כתיבתו.