שרת וירטואלי

יותר ויותר ארגונים מצליחים ומשגשגים, קטנים או גדולים, בוחרים בשנים האחרונות בשירות חדש ומתקדם: שרת המופעל באופן וירטואלי.

ככל שזרם המידע העובר בשרתים מתגבר, ואיתו גם תעבורת המשתתפים, עולה הצורך לעבור משרתים פיזיים ומוגבלים, המצריכים תחזוקה מתמדת וכוח אדם מיומן שיפעיל אותם; למרכזיה היושבת בענן, ולאחסון וירטואלי יעיל, מהיר וחסכוני.

למה דווקא אחסון וירטואלי?

בניגוד לשרת פיזי הכולל מעבדים, כונן קשיח, זיכרון RAM ומערכת הפעלה, היושבים על תשתית פיזית מוגבלת יחסית, שרת וירטואלי נשען על תשתית ווירטואלית, הכוללת את המידע של הארגון, ותעבורתו, נשמרת באופן חיצוני על גבי חוות שרתים.

בכך, נחסכות עלויות רכישה ותחזוקה של ציוד חומרה ותוכנה; והארגונים מקבלים שטח אחסון אישי בעל זיכרון RAM ו-CPU, ללא חלוקה עם לקוחות אחרים. כל אלה מאפשרים להם להפעיל תוכנות, אפליקציות ומסדי נתונים רבים בגמישות, יעילות ובמהירות, ששרת פיזי לא יכול לספק.

ובמקרה של אסונות בלתי צפויים, לא פחות חשוב, ניתן לאבטח מידע בקלות ולשחזר אותו בוודאות במקרה של אסון.

כללי אצבע – מה לבדוק?

עם הביקוש מגיע ההיצע. השוק מוצף כיום בחברות המציעות שרתים בהתאם לסוג הארגון, דרישותיו וצרכיו.  כולם מציעים חווית שירות מדהימה, יעילות, מהירות ויציבות. אבל כמו שלא כל הארגונים דומים, ולכל אחד יש צרכים ואילוצים אחרים, כך גם החברות המציעות תשתיות וירטואליות שלא מתאימות לכל אחד.

בין אם אתם ארגון קטן, בינוני או גדול, כדי לבחור את השירות הטוב ביותר לך, יש לשאול את השאלות הבאות:

  1. איזה סוג מידע ומהי תעבורת המידע האופטימלית נדרשים לתפקוד תקין של החברה?
  2. מהי רמת אבטחת המידע הנדרשת?
  3. באיזה תקנים ורגולציות החברה צריכה לעמוד?
  4. האם חשוב לכם שהחברה הספקית תציע שירותי תמיכה חיצוניים, ובאיזו רמה? אם לא, האם יש לכם צוות IT מיומן מספיק כדי לתמוך בשירותי הענן?
  5. מה חשוב יותר, גמישות בהרחבה או הורדת משאבים, או גמישות במחיר?
  6. וכן, גם מה המחיר שמציעים?

אז מה אנחנו באמת צריכים?

בשורה התחתונה, כל עסק, קטן כגדול, חייב שהמערכות שלו יעבדו באופן מסונכרן, ושלכל עובד תהיה נגישות למידע העסקי ויישומי העסק שלו, בהתאם לתפקידו. לכן צריך שרת יציב ומאובטח, הנתמך על ידי כוח אדם מומחה שיכול להתקין ולעדכן תוכנות, לגבות, לתחזק ולתמוך בעובדים. חשוב גם שיישומי מחשוב ענן יתעדכנו באופן קבוע, בלי שתצטרכו להתערב בכך ולהשקיע זמן וכסף.

אם אתם מנהלים של עסק קטן, ולא מכירים את התחום, חשוב להתנסות לפני שמחליטים בשירות הבסיסי והחשוב הזה. ישנן הרבה חברות המציעות כיום את השירות לחודש אחד ללא תשלום. תבדקו ותחליטו.