שימושים נפוצים וטיפים לרכישה של סורק ברקודים

כל אחד מאיתנו מכיר את הצליל הכי מוכר בסופרמרקט – צליל ה”ביפ” שאנחנו שומעים כאשר המוצר נסרק אצל הקופאים. אותו “ביפ” מפורסם מתאפשר באמצעות סורק ברקודים, אשר נמצא בשימוש כיום בהרבה מקומות מלבד הסופר. אז למה עוד סורק ברקודים משמש ואיך הוא עובד בכלל? על כך במאמר הבא.

סורק ברקודים – כבר לא מוצר נישתי

אם בעבר סורק ברקודים היה משמש אך ורק לצורך סריקת מוצרים בקופות של רשתות מזון,
הרי שכיום סורקי ברקודים שכיחים מאוד בשימוש במגוון חנויות קמעונאיות, בתי עסק ומפעלים.
ניתן לראות סורק ברקודים גם בחנויות הלבשה והנעלה, חנויות רהיטים ובעצם – בכל נקודת מכירה.
מה זה ברקוד ואיך סורק ברקוד מזהה אותו
ברקוד הוא פתרון לייצוג מספרים ואותיות בעזרת קוד קווי. קווי הברקוד נקראים על ידי סורק אופטי – הידוע בתור סורק ברקוד, והקוד שהם מייצגים למעשה מועבר לקופה הרושמת או למחשב.

הקוד המשויך לברקוד למעשה מכיל מידע מפורט אודות המוצר – שם המוצר, מחיר המוצר, וריאנטים של המוצר (צבע, מידה וכדומה), ושאר נתוני מלאי המשמשים את בעל העסק.

קוד QR – השחקן החדש בשוק

סורק ברקודים מסוגל לפענח לא רק את אותם קווים שחורים וצפופים שאנו מכירים בתור ברקוד, אלא גם קודים מורכבים יותר, כגון קוד QR. זהו קוד בעל אותן היכולות, אך כזה שניתן ליצור בעזרתו הרבה יותר צורות וקודים. לכן, קודי QR הפכו נפוצים בשימוש – הן במגזר העסקי והן בקרב אנשים פרטיים.

שימושים נפוצים של סורק ברקודים בעולם האירועים

זוכרים את ההופעה בפארק, ההצגה בתיאטרון או התערוכה במוזיאון שהלכתם אליהם טרום עידן הקורונה? לכל אלו הגעתם עם כרטיסים שהדפסתם בבית או שקיבלתם בקופה – ועד שהם לא נסרקו לא יכולתם להיכנס.

בהקשר לעולם האירועים, סורקי ברקודים הם המכשור שמאפשר לוודא שמדובר בכרטיסים מקוריים ולא מזויפים.

סורק ברקודים – כמעט בכל טלפון חכם

אף שסורק ברקודים יכול להיות פתרון ייעודי לצרכים קמעונאיים, כיום כמעט כל טלפון חכם יכול לשמש בתור סורק ברקודים. כיצד ניתן להשתמש בתכונה זו באמצעות הסמארטפון? פשוט מאוד – מתקינים אפליקציה ייעודית לסריקת קוד QR או ברקודים מסוגים אחרים.
אפליקציות מסוג זה מפעילות באופן אוטומטי את מצלמת הטלפון שלכם, ובלחיצת כפתור פשוטה הקוד נסרק ומוביל אתכם למידע המקושר אליו – בין אם מדובר בכתובת אינטרנט, תמונה או כל מדיה אחרת.

למה חשוב לשים לב ברכישה של סורק ברקודים?

סורק ברקודים לשימוש קמעונאי או תעשייתי כאחד צריך להיות סורק ברקודים איכותי ועמיד,
ולכן צריך לדעת גם היכן לרכוש אותו. וודאו כי סורק הברקודים שלכם נרכש מחברה שמספקת לכם שירות אדיב ומקצועי לצד תמיכה טכנית ואחריות לטיפול בתקלות חומרה או תוכנה שעלולות להופיע בזמן השימוש.