שיווק נכון לעסק

שיווק נכון לעסק

מהו שיווק נכון לעסק? איך יודעים שהשיווק שיש לך כעת, או אין לך כעת, מהווה את האסטרטגיה הנכונה לקידום העסק שלך? ובכן, יש מילה אחת שמדברת יותר מכל מילה אחרת, ויכולה ליידע אותך לגבי הנכונות שבאסטרטגיה הנוכחית שלך, או בהיעדרה. המילה היא: תוצאות. למה אנחנו בעצם מתכוונים? כל זה, בכתבה הבאה.

איך לדעת אם הפקת תוצאות טובות מהקמפיין?

נניח שיש לך שלט חוצות ענק. מעל כביש מרכזי וסואן. ונניח שנכנסים אליך מאות לידים בחודש. בחודש יולי, מחזור ההכנסות של העסק עמד על 20,000 ₪, בעוד שבחודש אוגוסט מחזור ההכנסות של העסק עמד על 30,000 ₪, ובחודש ספטמבר מחזור ההכנסות של העסק עמד על 25,000 ₪. האם מדובר בתוצאות טובות? ובכן, זה מאוד תלוי מה נחשב בעינייך לתוצאה טובה.

1. האם הסכום שהכנסת עומד ביעדים הכלכליים של העסק שלך?
2. האם חשוב לך לשלוט ביציבות של ההכנסות שלך?
3. האם ברור לך מה עשית טוב ומה יש לך לשפר על מנת להמשיך ולגדל את ממד ההכנסות?
4. כמה רווח נקי נשאר לך בסוף כל חודש?
5. האם העסק שלך באמת ממצה את הפוטנציאל שלו, לאור כך שיש לו שלט חוצות ענקי מעל כביש מרכזי וסואן?

כי אם העסק שלך, בתאכלס, יכול להכניס יותר – הרבה יותר, לאור המשאבים העומדים לרשותו (לרבות תקציב פרסום, פלטפורמות אפשריות לפרסום, וכן הלאה), וחשוב לך לשלוט בהכנסות שלך (במקום שכל חודש יניב מספר אקראי לחלוטין, בלי שתהיה לך הבנה מה השפיע עליו. לעתים אנחנו באמת לא יודעים מה היה הגורם שהוביל לגידול או להפחתה בהכנסות, ועם זאת, אם מדובר במצב שקל לנתח ולהבין באמצעות בקרה אנליטית, הרי זה משובח ואפשרי), ומבחינתך יש מקום לשיפור בממד הרווחים – יכול מאוד להיות שהגיע הזמן לשפר את האסטרטגיה שלך. יכול מאוד להיות, שסוכנות שיווק דיגיטלי יכולה לעזור.

מה ערכה ופועלה של סוכנות שיווק דיגיטלי?

מדוע אנחנו אומרים את זה, ועל פי מה אנחנו מבססים את זה? ובכן, סוכנות שיווק דיגיטלי לא תשאיר אותך בחשיכה לגבי הביצועים של ערוצי המדיה שלך. אם היא תבחר להשקיע את תקציב הפרסום שלך בשלט חוצות (מה שלא הכי סביר שיקרה, אם היא מתמחה בעיקר בשיווק דיגיטלי), אזי שהיא תדע להסביר לך ולכמת עבורך מה היה ההשפעה של ערוץ שיווקי זה. אפילו אם לא ניתן לכמת את ההשפעה השיווקית, היא לפחות תהיה עם עיניים על הכדור, על מנת לוודא שמדובר בערוץ שאכן חיוני וכן יוצר גלים חיוביים בשווקים. מעבר לזה, לסוכנות שכזו יש יכולת להתנהל בערוצים דיגיטליים, לאסוף נתונים ולנתח אותם על מנת לראות מה מצבך, ואם יש אפשרות לטעון שיפורים על מנת לעשות יותר עם תקציב השיווק שלך.
ולבסוף, על סוכנות שיווק דיגיטלית לדעת למנף את שלל ההזדמנויות הדיגיטליות הזמינות לעסקים כיום ובעתיד, על מנת לייצר תוצאות איכותיות, משובחות ומדידות ללקוחותיהם. לפרטים נוספים, ניתן ליצור קשר על מנת להמשיך את השיח.

קראו עוד על: איך לשווק עסק נכון באינטרנט?