קידום אורגני – הסבלנות משתלמת

בדור האינסטנט כולנו רוצים תוצאות ומהר, קידום אתר מהיר, לקוחות, עסקאות, והכול כאן ועכשיו. במקרה של קידום אורגני, הסבלנות משתלמת לחלוטין, כי אם תעשו את זה נכון, תוכלו לייצר תנועה טבעית וחינמית לאתר שלכם.

בניית קישורים

לפני שנצלול לעולם הקידום האורגני, חשוב להתעכב רק רגע המושג בניית קישורים – בניית קישורים היא פעולה מורכבת שמתבצעת על ידי מומחה ל-SEO הלוא הוא תחום האופטימיזציה של מנועי החיפוש. במהלך בניית הקישורים הוא תהליך של השגת קישורים מאתרים שונים, מנועי החיפוש מסתמכים על הקישורים, ובאמצעותם בונים מעין מפה מרושתת של האתרים הרבים.

גוגל – מנוע החיפוש החזק בעולם

כולנו נעזרים בגוגל לפחות מספר פעמים ביום, כאשר אנחנו מחפשים נותני שירותים, מסעדות, חומר בלימודים, או באופן כללי. העובדה הזו, הופכת את גוגל לכלי עוצמתי, שכדאי לנו מאוד להבין איך הוא פועל ולהיעזר בו. גוגל מחליטה באיזה דירוג לשים אותנו בתוצאות החיפוש, על פי מגוון פרמטרים – מבנה האתר שלנו, האתרים שמקשרים אל האתר שלנו, ועוד מגוון פרמטרים שגוגל לא רוצה לגלות לנו כדי שלא נפצח את הנוסחה.

כדי שגוגל ירצה לקדם אותנו, ולתת לנו להיות בדירוג גבוה, עלינו להוכיח שאנחנו רלוונטיים. בסופו של דבר, הדירוג של גוגל מטרתו היא להקל על הגולש, ולהציג עבורו את התוצאה הרלוונטית ביותר שתענה על הצרכים שלו.

מה ההבדל בין קידום אורגני לקידום ממומן?

ההבדלים בין השניים מתייחסים בעיקר לזמן, ולכסף. קידום ממומן עובד באופן מידי, אך הוא תלוי בסכום אותו אנחנו משלמים לגוגל. כדי להשאיר את המודעה שלנו באוויר, עלינו להמשיך לשלם באופן קבוע.

קידום אורגני, הוא כמעט ההפך הגמור – כדי לראות תוצאות נצטרך להמתין כ-3 חודשים, ולעבוד קשה כדי לבצע את בניית הקישורים בצורה הטובה ביותר. זה יהיה זמן מעולה לבצע חקר מילות מפתח, לבצע בניית קישורים, לדאוג לכתיבת תוכן, ולבסוף כל שנותר הוא לחכות בסבלנות, ולתת למנוע החיפוש לעשות את הקסם שלו.

בנוסף לזמן הרב שהוא דורש, הקידום האורגני מביא איתו יתרונות רבים – בהנחה והוא אכן נעשה בצורה מקצועית, הוא יוכל להזרים לנו תנועה באופן טבעי לאתר, גם כשאנחנו לא מתעסקים בכך. רק כדי לסבר את האוזן, הקידום האורגני הוא חינמי מול גוגל, והעלות היחידה שתהיה לנו היא מול מקדם האתרים שלנו. בהנחה והקידום אכן עבד, אנשים יגיעו לאתר שלנו באופן טבעי, מה שמעלה את הסיכויים לסגירת עסקה. ניתן לומר, אם כן, שקידום אורגני הוא הבחירה המועדפת בטווח ארוך.

שילוב בין השניים

קיימת מחלוקת בנוגע למינונים בין קידום ממומן לקידום אורגני, חלק ממקדמי האתרים אומרים שטובים השניים מן האחד, בעוד יהיו כאלה שיעדיפו אחד מהם. פנו למקדם אתרים מקצועי, שיש לו תוצאות מוכחות, ושהאתרים אותם הוא מקדם נמצאים בראש.