ניהול מוניטין ושיפור מודעות לאתר

מדוע כל עסק צריך ניהול מוניטין ברשת?

בעידן הדיגיטלי התדמית של העסקים נקבעת בגוגל וברשתות החברתיות, ניהול מוניטין ברשת יאפשר לעסקים וחברות לשלוט במוניטין, לשפר את הסיכויים לעלות את המכירות, לטפל בתוצאות חיפוש שליליות ולשלב פעולות שיווקיות נוספות לתחרות מול המתחרים בענף.

מה זה ניהול מוניטין ברשת האינטרנט? למה זה חשוב לעסקים בישראל?

ניהול מוניטין מאפשר לעסקים מכל התחומים ובכל הרמות לשלוט בצורה טובה יותר כיצד יוצג ברשת שם העסק, כשהלקוחות הפוטנציאליים יחפשו את שמכם בגוגל ואף גם ברשתות החברתיות השונות.
כבר שני עשורים שהשם של העסקים הקטנים וכמובן החברות הבינוניות והגדולות, נקבע ע”י מנוע החיפוש של גוגל, חיפוש אחד פשוט של כל אדם ובכל גיל יכול לחשוף את כל המידע על העסק, לטוב או לרע.

גולשים המחפשים את שם העסק דרך המחשב הנייח או המכשירים הניידים, מחפשים להיחשף לטוב ביותר עבורם ואם המוניטין שלכם ימצב אתכם כעסק לא מספיק מושך, כזה שאינו מספק מידע, לא מציג את היתרונות והמומחיות שלו ובהכרח עסק עם תוצאות שליליות בגוגל היוצרות מוניטין שלילי – הסיכוי שלכם למשוך את הלקוח אליכם ירד באופן משמעותי, גם אם חיפש את השם שלכם באופן ישיר עקב המלצה או חשיפה במדיה החדשה או הישנה.

יחד ניהול המוניטין עסקים רבים ייבחרו להתחרות במתחרים שלהם ולשלב קידום אורגני ומומן לשיווק עסקים באינטרנט, אלו יאפשרו לקדם ביטויים רבים הקשורים לענף או התחום שממנו העסק מגיע כחלק מקידום אורגני או לפתוח בקמפיין שיווקי המוגדר בזמן כחלק מקידום ממומן.

תוצאות חיפוש שליליות

בעוד שהמתחרים שלהם כבר השכילו לשדרג את המוניטין באינטרנט, ישנם עסקים בישראל שמצליחים לשרוד בעידן הדיגיטלי התחרותי עם תוצאות אפורות ומשעממות.
עסקים רבים יכולים להיתקל במוניטין בעייתי יותר והוא מוניטין שלילי, מוניטין הנוצר מתוצאות שליליות בגוגל וברשתות החברתיות.
אם להתמקד בגוגל, תוצאות שליליות רבת יכולות להתחיל מביקורות שליליות על טיב השירות/המוצר של העסק, פסק דין על שם העסק או שם הבעלים המייצר תחושה של הסתבכויות משפטיות, כתבות שליליות על שם העסק המופיעות בגוגל ומרחיקות אנשים מכם ועד תמונות וסרטונים נגטיביים על העסק.
מוניטין אפור ובוודאי מוניטין שלילי, מומלץ שלא להזניח ולטפל באמצעות ניהול מוניטין שידחק את האזכורים השליליים, ינקה את התדמית וייצור מוניטין חיובי.

איך מבצעים ניהול מוניטין?

המטרה של כל עסק היא להציג תדמית טובה וזו נקבעת ע”י מומחה לניהול מוניטין, בחינה דקדקנית של כל המידע על העסק וגיבוש תכנית שיווקית ליצירת קמפיין ניהול מוניטין מוצלח.
בעזרת ניהול מוניטין ברשת ניתן לדחוק את התוצאות הלא רצויות בגוגל (תוצאות גנריות, דלות במידע או תוצאות שליליות), במקומן מומחה לניהול מוניטין ישתמש בטכניקות שונות וכלים דיגיטליים מותאמים כדי לעלות תכנים חיוביים ומותאמים לכל עסק, בהתאם לכל צורך עסקי או ציבורי ליצירת מוניטין חיובי ומזמין.