הקמת חנות וירטואלית

למה משתלם לכם להקים חנות וירטואלית דווקא עכשיו

גם בקורונה – חנות וירטואלית יכולה להקפיץ לכם את המכירות בעסק

על אף שקניות ברשת הן חלק בלתי נפרד מהחיים כבר מספר שנים, אין ספק שהקורונה הקפיצה את הרכישות האינטרנטיות בכל העולם בעוד כמה וכמה דרגות. בעלי עסקים שהפעילו חנויות פיזיות במשך תקופה ארוכה, גילו שלקוחות חוששים מלהגיע או שההגבלות אינן מאפשרות להם לעשות זאת – והקימו חנות וירטואלית לעסק, מתוך מטרה להמשיך לקיים פעילות עסקית בדרך שכן מתאפשרת בתקופה הזאת. מדהים לגלות עד כמה מדובר בהצלחה: עסקים שכבר עמדו להיסגר, קיבלו “זריקת מרץ” ויצרו נוכחות דיגיטלית משמעותית, כזאת שבמקרים מסוימים הפכה לרווחית אפילו יותר, מאשר החנות הפיזית בשנים שלפני הקורונה.

היתרונות של חנות וירטואלית בקורונה – עבור הלקוחות

בעבר הלא רחוק, הקניות המקוונות נחשבו לפעולה ש”רק צעירים עושים” ואכן – חלק נכבד מהמבוגרים בגילאי שישים פלוס חששו משופינג אונליין והעדיפו להגיע בכוחות עצמם לחנויות, גם אם היתה כרוכה בכך אי נוחות רב. כיום כולם כבר מבינים, שבשביל לקנות מוצרים חיוניים ובעיקר פריטים שלא משיגים במכולת השכונתית, למשל אביזרי ספורט מסוימים, מנעול לאופניים חשמליים או בגדים של מעצבים – אין צורך לנסוע רחוק אל חנות המפעל. כמה קליקים על המקלדת והנה הגעתם ישירות אל המוצר שלכם – והוא אפילו יגיע אליכם עד הבית במשלוח, אם תרצו.

בתקופה שבה העולם כולו מתמודד עם נגיף שלא מאפשר התקהלות ומגביל מאוד את היציאה מהבית, קניות באינטרנט בחנויות וירטואליות הן הפתרון המושלם, המשתלם והנוח ביותר. השוואה בין מחירים של חנויות שונות מתבצעת בתוך מספר דקות ועבור הלקוח – זהו גם חסכון עצום בזמן.

היתרון המשמעותי עבור בעלי העסק

ניהול של חנות וירטואלית הוא שונה מכל מיני בחינות מניהול של עסק פיזי – והדבר בא לידי ביטוי בצורה משמעותית בהיבט הכלכלי. אין צורך לשלם משכורת לעובדים, או שכר דירה לבעלי הנכס: אפשר לנהל חנות מקוונת מצליחה מאוד, שכל מוצריה נמצאים במחסן יעיל שלא הושקעה בו טיפה של עיצוב. יתרה מכך, ישנם רבים שמלכתחילה פתחו עסקים חדשים, גם בתקופת הקורונה, שהפעילות העסקית שלהם מתבצעת אך ורק ברשת והם למעשה לא מתחזקים חנות “רגילה” כלל.

עבור אותם אנשים, הגבלות הקורונה כלל לא משנות את התמונה ולכל היותר – הם עלולים לעכב במעט את המשלוחים שלהם. עבור בעלי עסקים שהחליטו להרחיב את החנות הפיזית גם לרשת, זהו גלגל הצלה של ממש, כיוון שסביר להניח שאילולא החנות המקוונת, העסק לא היה שורד את הקורונה ונסגר תוך זמן קצר.

מדוע חשוב לייצר בידול כשמקימים חנות מקוונת?

בניית אתר והקמת עסק באונליין כיום, שונה ממה שהיה פעם: אף אחד כבר לא “ממציא את הגלגל” ובכל ענף עסקי שהוא, קיימים כבר המון מתחרים. זה נכון שקהל הלקוחות התרחב, אך יצירת בידול בין העסק החדש שלכם לעסקים וירטואליים קיימים, בין אם בנראות האתר או בהיצע עצמו, היא זו שתעזור לכם לבלוט בשטח ולייצר דומיננטיות במכירות – גם בענפים תחרותיים מאוד.