המכירות בחנות האופנה המקוונת ירדו? זה מה שצריך לעשות

כיצד חנות אופנה וירטואלית יכולה לחזור למכור היטב בכמה צעדים פשוטים

המעבר למכירות אונליין איננו עניין חדש כמובן, אך אין ספק שתקופה הקורונה העלתה בצורה דרמטית את כמות המכירות המקוונות בארץ ובעולם. גם בעלי עסקים וותיקים של שנים, שהיו להם חנויות פיזיות בלבד עד שהקורונה הגיעה, הבינו כי בעידן החדש המעבר לנוכחות דיגיטלית הוא הכרחי על מנת להמשיך ולקיים פעילות עסקית. תחום האופנה הוא אחד הבולטים בכל הנוגע לשופינג ברשת – והתחרות בענף הזה היא עצומה. כאשר חנות אופנה מקוונת מתחילה לרדת במכירות, כדאי לבדוק את הסיבות לכך ולפעול במהרה לשינוי האסטרטגיה לקידום האתר העסקי ברשת, על מנת להביא את היקף המכירות למצבו הקודם ואף להגדילו.

מה יכול לגרום לחנות אופנה אינטרנטית לרדת במכירות?

רכישת שמלות לנשים, נעליים או אביזרי אופנה שונים מאתרי אינטרנט היא כבר הרבה יותר מטרנד: זוהי דרך חיים יום יומית של גולשים רבים, המעדיפים לבצע את הקניות שלהם ברשת, במקום להגיע פיזית לחנות. כמובן שכאשר החנויות הפיזיות סגורות ממילא, החנות הוירטואלית אמורה למלא את מקומה לכאורה ולהשאיר את מתח הרווחים כמות שהוא.

עם זאת, בהיותו של הענף הזה תחרותי במיוחד דווקא באינטרנט, כאשר השחקנים הישראלים בזירה הם רק חלק מהעניין – ורבות מהרכישות מבוצעות בכלל מאתרים מחוץ לישראל, ישנו סיכוי גדול שהלקוחות ירגישו רוויה ויחפשו הרבה יותר בקלות את האופציות האחרות העומדות בפניהם, לרכישת סחורה. בדיוק בגלל זה, חשוב לבדוק באופן תדיר את ביצועיה של החנות האינטרנטית שלכם. כאשר מתחילה מגמת ירידה, ניתן לבצע כמה פעולות ספציפיות של קידום האתר, שייתכן שלא היו בתכנית המקורית של השיווק שלו ברשת, אך הן הופכות לנדרשות במיוחד בזמנים כאלה.

קידום אתרים ממומן – למה זה כדאי?

 

העלאת קמפיין ממומן היא פעולה ששייכת בדרך כלל לאתרים חדשים שרק עולים לאוויר, משמע שהם בתחילת דרכם וזקוקים ל”דחיפה” בפרסום והשיווק שלהם ברשת. קמפיין כזה עולה כסף לבעלי האתר, אך הוא מייצר חשיפה יעילה ולרוב מסייע בהבאת לידים והעלאת יחסי ההמרה של האתר. בתקופות שבהן האתר נחלש, גם כאשר מדובר באתר וותיק – כדאי להעלות קמפיין ממומן שיאיץ את המכירות, לפחות לתקופה מסוימת עד להתייצבות וחזרה של אתר בעל תנועה ערה, כמו שהיה בעבר.

קידום אתרים אורגני וקניית קישורים

חיזוק משמעותי של מיקום האתר בתוצאות האורגניות של גוגל, יספק אף הוא חשיפה איכותית ובוודאי יסייע לשימור היקף המכירות לטווח הארוך. שיווק אורגני של אתרים ברשת, הוא יותר “ריצה למרחקים ארוכים” ומכאן שהוא יהיה, לכאורה, פחות יעיל במצבים אקוטיים שבהם האתר צלל במכירות, בהשוואה לחודשים קודמים. מה שכן ניתן לעשות, זה להשקיע כסף ברכישת קישורים חיצוניים מאתרים חזקים במיוחד, בהן אפשר יהיה לשלב מאמרי תוכן איכותיים שבהם יוכנסו ביטויי מפתח מובילים, בתחום שבו עוסק האתר – אופנה, נעליים, שמלות ועוד – ובכך לבסס אותו מחדש כדומיננטי בענף שלו.