הכירו מחשוב בענן לחברות דיגיטל

בשנים האחרונות נכנסו לשוק בישראל חברות רבות שמתבססות על מחשוב באופן יום יומי לצורך הפעילות שלהן. בנוסף לכך, אחד השווקים החזקים בישראל ואחד מהתחומים המפותחים בה הוא תחום ההייטק. גם בתחום זה יש דרישות מחשוב משמעותיות לחברות השונות. ניתן לנהל את צרכי המחשוב של החברה בשרתים פיזיים שנמצאים בבעלות החברה או באמצעות שירותי מחשוב בענן.

 

מחשוב בענן ואחסון מידע בענן, הסבר למתחילים

שירותי מחשוב ענן לעסקים החלו לצבור תאוצה מאז שקצב העבודה ברשת האינטרנט החל לאפשר זאת. לפני כן שירותי מחשוב לעסקים ניתנו אך ורק על שרתים מקומיים וקרובים. אחסון בענן הוא בעצם עבודה בעמדת מחשב מקומית שיש לה גישה לשרת מרוחק שעליו מתבצעת רוב העבודה המחשובית ובו מאוחסן המידע של החברה. בצורה זאת אפשר לשכן על שרת גדול אחת מספר חברות שונות, שכל אחת מהן עושה בו שימוש לצרכיה שלה.

 

חברות דיגיטל והצרכים המחשוביים שלהן

חברות דיגיטל הן חברות שעוסקות בפרסום ושיווק של עסקים וחברות בצורה דיגיטלית. בין השירותים של חברות כאלה ניתן למצוא גם קידום אתרים, שיווק באינטרנט, בניית אתרים לחברות מבוססות מכירת מוצרים, תחזוקה של אתרי אינטרנט של חברות ועוד שירותים רבים שמצריכים שימוש מאסיבי במחשבים וברשתות תקשורת. מכיוון שלחברות הדיגיטל יש צרכים מחשוביים רבים, פתרונות ענן לעסקים יכולים להתאים להן מאוד. במצב של אחסון ענן או שירותי ענן, החברה לא צריכה להתעסק כמעט בכלל באחסון המידע שלה, באבטחתו ובהתקנה של תוכנות לעבודה על המחשבים בחברה. במקום זאת, החברה שמספקת את השירות דואגת לכל התחום הזה, וחברת הדיגיטל חופשיה לעסוק בתחום ההתמחות הספציפי שלה.

 

מחשוב בענן לחברות פרסום דיגיטלי

מחשוב ענן לעסקים, הוא תחום שהתפתח בשנים האחרונות, במקביל לעליית השימוש באינטרנט ובקבצי מחשב כבדים. אם בעבר שרת פשוט שהיה ממוקם במחסן החברה היה מספיק כדי לעמוד בכל הדרישות של העובדים והלקוחות, היום שרת שכזה פשוט לא יעמוד בעומס. בנוסף לכך, אם תשכרו שירותי ענן לעסק הדיגיטל שלכם, תקבלו בדרך כלל תחזוקה של השרתים כחלק מהחבילה של מחשוב בענן.

חשוב מאוד שתבחרו את סוג השירות שמתאים לכם בצורה הטובה ביותר, לכן כדאי שלפני שתבחרו את שירות הענן, תענו על מספר שאלות שונות כמו מה גודל התנועה שבה תצרכו לתמוך בתקופות העמוסות ביותר שלכם? האם אתם זקוקים לשירות 24 שעות ביום או שתוכלו להסתפק בשירותי חירום בלילה? מה הוא גודל הקבצים ומה המורכבות של האפליקציות שאתם והלקוחות שלכם תפעילו על השרת שאותו שכרתם? מה היא העלות של השירות שאותה תהיו מוכנים לשלם? מענה על כלל השאלות האלה יעזור לכם לבחור את החברה שמספקת שירותי ענן שתתאים לכם, וגם את חבילת הענן שתהיה הטובה ביותר עבורכם.

 

העלות של מחשוב ענן לחברות דיגיטל  

עלות של מחשוב ענן לחברות בכלל ולחברות דיגיטל בפרט תלויה במספר גורמים שונים. אם יש לכם צורך בתמיכה בתעבורה רבה בזמני עומס, או שאתם זקוקים לשירות 24 שעות ולא יכולים להסתפק בקו חירום בשעות הלילה, הדבר יעלה את התעריף של השירות.

 

מחשוב בענן לחברות דיגיטל – סיכום

בשנים האחרונות מאז 1990 בערך החלה עלייה מאסיבית של שימוש באינטרנט מצד חברות ומצד משתמשים רגילים. במקביל לכך הוקמו פתרונות של מחשוב בענן לחברות ונהיו יותר ויותר פופולאריים. חברות דיגיטל במיוחד יכולות ליהנות משירותי מחשוב בענן לצורך העבודה שלהן, זאת מכיוון שהן זקוקות לכוח מחשב רב ולעבודה מאסיבית עם רשתות תקשורת שונות.