חנות אינטרנטית

האם כדאי לפתוח עסק שהוא למעשה חנות וירטואלית בלבד?

הקמת חנות וירטואלית ללא עסק פיזי עשויה להיות יוזמה רווחית מאוד

בעולם שבו קניות אונליין הן כבר חלק בלתי נפרד מהחיים, אין ספק שבעלי עסקים וותיקים וחדשים כאחד – מבינים כי ללא נוכחות ברשת, הם לא יוכלו למצות את פוטנציאל המכירה שלו. יש הבוחרים לבנות חנות וירטואלית בתוך האתר העסקי, כזו המאפשרת לקנות את אותה הסחורה המוצעת בחנות הפיזית ובכך להרחיב משמעותית את קהל הלקוחות. במקביל אליהם, יש את אותם בעלי עסקים שמלכתחילה בוחרים להקים את העסק בתצורה וירטואלית בלבד, משמע לאפשר רכישות אונליין בלבד, ללא תחזוקה של חנות “אמיתית”.

כיצד חנות וירטואלית יכולה לחסוך הוצאות לבעליה?

ראשית כל, בנייה של אתר עבור העסק והקמת חנות אינטרנטית בתוכו, הם כשלעצמם דורשים השקעה שבאה לידי ביטוי הן בכסף רב שיש לשלם עבור אנשי המקצוע שעוסקים במלאכה והן בזמן ובמאמצים שבתהליך יצירת החנות. עם זאת, לאחר שהתהליך כבר מתחיל ובסופו של דבר האתר והחנות שבו עולים לאוויר – מתחילות גם ההכנסות לזרום, כאשר חנויות מצליחות יכולות בהחלט להחזיר את ההשקעה הראשונית בתוך תקופה קצרה. בשלב ההתחלתי, אין ספק שישנו יתרון גדול לבעלי חנויות וירטואליות אשר אינם צריכים להעסיק עובדים, לדאוג לניקיון, לשוחח פנים מול פנים עם הלקוחות ולבצע את כל המשימות שקשורות לתפעול עסק פיזי. בהמשך הדרך, עם זאת, חשוב להבין כיצד ניתן גם בדרך המקוונת למצות ככל הניתן את אפשרויות המכירה, להגדיל את הרווחים ואת החשיפה ולהפוך את החנות לאוטוריטה בתחומה.

איך מקדמים עסק וירטואלי ברשת?

כאשר חנות חדשה ברשת עולה לאוויר, יחד איתה עולות עוד עשרות חנויות מדי יום. התחרות נדמית כבלתי אפשרית אבל יצירת דומיננטיות גם בענפי משק שיש בהם שחקנים רבים, היא בהחלט דבר בר השגה אם יודעים כיצד לעבוד. תכנית אסטרטגית היא “מאסט” עבור בעלים של עסקים חדשים שעולים ברשת, כלומר בניית תרשימי זרימה ברורים המשלבים מגוון דרכים לחשוף את האתר בצורה המיטבית אל קהל היעד, לייצר תנועה רבה של גולשים ולהעלות את יחסי ההמרה.

האם כדאי להתמקד בקידום בגוגל בלבד?

קידום ממומן בגוגל הינו אחת מהדרכים הטובות ביותר לתת דחיפה ראשונית לעסקים חדשים. ההשקעה הכלכלית בקמפיינים של ppc מייצרת חשיפה נהדרת, במיוחד עבור עסקים בזירה תחרותית מאוד. במקביל, חשוב להשקיע בקידום האורגני ולייצר נוכחות דיגיטלית משמעותית ואמיתית, שתוביל את האתר מעלה-מעלה בתוצאות החיפוש של גוגל, בביטויים שכיחים בחיפוש. בנוסף לכל אלו, התוכנית האסטרטגית לקידום עסקים וירטואליים מוטב שתכלול גם את דרכי החשיפה ברשתות החברתיות, אשר בהחלט יכולות להוסיף כמות גולשים משמעותית לאתר ולמשוך אותם בדרכים ש”מדברות” אליהם. ברשת כמו פייסבוק, למשל, ניתן לייצר קהילה סביב העסק ולייצר תחושת שייכות בין הגולשים אל העסק – מה שהוכח מחקרית כמקדם מכירות אולטימטיבי.