דרכים שונות לשווק את העסק שלך באינטרנט

עולם השיווק המורכב

כשאומרים שיווק מתכוונים לעולם ומלואו. בימים הקלסיים והמיושנים יכולת לשווק את העסק שלך באמצעות פרסומת בעיתון, תליית מודעות ברחובות וחלוקת פליירים. כיום העולם הזה מפותח בהרבה וכל אדם יכול לפרסם את עצמו באינטרנט. לעומת ימים עברו בהם לשיווק בעזרת אמצעים פיזיים היה יתרון, כיום דווקא הקדמה נמצאת בתחום השיווק הדיגיטלי – אין אחד שלא נמצא באינטרנט מה שאומר, שאין אחד שמחפש את השירות שלך ולא יוכל למצוא אותו.

מה זה שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי הוא מכלול האמצעים השיווקיים שנמצאים בעולם האינטרנטי או בעולם הטכנולוגי המתקדם. האמצעים הבסיסיים בתחום שמוכרים לרובנו גם אם רק בשם, הם שיווק אורגני או ממומן ופעילות ברשתות חברתיות. אז מאיפה להתחיל? בשביל לעשות קצת סדר ריכזנו עבורכם את אמצעי השיווק האינטרנטיים שכנראה ישמשו אתכם בהמשך הדרך בין אם אתם עסק חדש או עסק שמשופשף בתחום.

שיווק אורגני וממומן

שיווק אורגני מנצל את התכונות של אלגוריתמי החיפוש בגוגל וברשתות החברתיות. באמצעות כתיבת תוכן רב ושימוש במילים שלקוחות פוטנציאלים נוטים לחפש באינטרנט תוכל לקדם את הופעת העמוד שלך בעמודי החיפוש ולעזור משמעותית ללקוח למצוא אותך. את כתיבת התוכן תוכל לעשות בעצמך, אך על מנת להגיע להישגים של ממש מומלץ לכתוב כמויות חומר גדולות תוך שמירה על עצמך ממנגנוני האכיפה של גוגל. לכן, היעזרות באיש מקצוע יכולה לתרום לך להתמודדות עם העומס ולדאוג לכתיבת תוכן ברמה גבוהה שתענה על כל אשר אתה מחפש.
שיווק ממומן לעומת זאת ידאג באמצעות תשלום שפרסומים על בית העסק שלך יבלטו בקלות ללקוחות הפוטנציאליים שלך. מדובר באמצעי שדורש השקעה מועטה ביחס לאורגני, אך נותן מענה לזמן מוגבל ונעשה בתשלום בהגדרה.

שיווק ברשתות החברתיות

דרך נוספת לשווק את עצמך באינטרנט היא דרך הרשתות החברתיות. באמצעות ניהול דף פייסבוק או עמוד אינסטגרם מתעדכן תוכל ליצור קרבה עם הלקוחות הפוטנציאליים שלך ולדאוג ששם העסק שלך יבלוט ביחס למתחרים בתחום. תוכל לפרסם פרטים אישיים יותר או פחות ולענות על שאלות מקצועיות שעולות ברשתות החברתיות בתחומך. כך תוכל להביע את המקצועיות שלך וגם להציף את השם שלך בקרב המתעניינים השונים בשירות שלך. אפשרות נוספת היא כמובן לדאוג לפרסום ממומן כפי שכבר פורט.

אז במה לבחור?

אין תשובה נכונה אחת, האמת היא שעבור כל בית עסק כנראה יהיה מדובר בשילוב ברמה כזו או אחרת של שלושת האפשרויות שפורטו. עם זאת, בית עסק למשל שפונה לקהל יעד מבוגר יעדיף להתמקד כנראה במאמצי השיווק שלו במנועי החיפוש ופחות ברשתות החברתיות – מדובר באוכלוסייה שכנראה תחפש איש מקצוע בגוגל ולא באינסטגרם. תנסו לחשוב על קהל הייעד שלכם, תנסו לחשוב על מה תרצו שבית העסק שלכם ישדר – כך תוכלו לנצל את עולם השיווק האינטרנטי בדרך היעילה ביותר!