בניית אתרים

אפיון אתרים לקראת הליכי בנייה ועיצוב

מהו הליך אפיון אתרים? למי הוא מיועד וכיצד הוא מסייע למטרות מיתוג האתר כמוביל בתחומו ולמטרות קידום, שיווק ופרסום האתר במרחבי הרשת? על כך ועוד בשורות שלפניכם.

אפיון אתרים הינו הליך תכנון מדוקדק המיועד למטרות פיתוח, בנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט מכל סוג ולכל מטרה, בניית אתרי מכירות, אתרי תדמית, קטלוג ועוד. הליך זה מיושם על ידי חברות אינטרנט מקצועיות המתמחות בבנייה ועיצוב אתרים והוא מאפשר לבעלי האתר המיועד ליהנות ממגוון רחב של יתרונות בדרך להקמת האתר ולאחר העלתו לרשת למטרות קידום, שיווק ופרסום.

אפיון אתרים- למי מיועד ההליך?

הליכי אפיון אתרים מיועדים לכל אחד ואחת מביניכם העומד להקים אתר אינטרנט בזמן הקרוב ו/או לכל אחד ואחת מכם המעוניין לשדרג את האתר הקיים. כמו כן, הליכי האפיון מותאמים לכל אותם בעלי אתרים המעוניינים ליזום מהלכי קידום, שיווק ופרסום באמצעות פלטפורמות השיווק השונות במרחבי הרשת, כאשר אתר האינטרנט העומד לרשותם מהווה חלק בלתי נפרד מהליכי הקידום, השיווק והפרסום ברשת.

אפיון אתרים- מה התהליך כולל?

אפיון אתרים הינו תהליך מקצועי המשלב בתוכו מספר פעולות אשר נועדו להגדיר את סוג ואופי האתר, מטרותיו, קהלי המטרה אליהם הוא פונה וכדומה. להלן מידע מורחב אודות כל אחד מהשלבים הנכללים בהליך האפיון:

  • הגדרת סוג ואופי האתר- הגדרה זו נועדה לסווג את האתר בהתאם לתחום פעילותו ובהתאם לתחום עיסוקו. סוגי האתרים השונים כוללים בין היתר: אתרי תדמית, אתרי מסחר מקוונים, אתרי רשתות חברתיות, אתרי פורטל וכדומה. במקביל, יש לאפיין את מטרות האתר מרגע עלייתו לרשת.
  • הגדרת קהלי המטרה- הליך אפיון האתר מתבצע בעיקר למטרות הגדרת קהלי המטרה אליהם מכוונים בעלי האתר וזאת לצרכי פיתוחו ועיצובו של האתר בהתאם לצרכי הגלישה של קהלי המטרה.
  • הגדרת ממשק המשתמש באתר- על מנת לאפשר לגולשי האתר העתידיים ליהנות מחוויית משתמש בין גפי האתר, חשוב לבחון את פונקציות הגלישה המיועדות ובהתאם אליהן לתכנן ממשק משתמש ידידותי ומעוצב המאפשר לגלוש לבצע באופן מהיר ופשוט את פעולות הגלישה השונות באתר. כמו כן, קיימת חשיבות לתכנון נראות האתר בכל אמצעי הגלישה השונים.
  • הגדרת צרכי הלקוח ומערכת הניהול- אתרי אינטרנט מבוססי מערכת ניהול הינם אתרים המאפשרים לבעלי האתר ו/או מפעיליו לעדכן באופן תדיר וקבוע את דפי התוכן השונים באתר. תכנון מערכת הניהול המוטמעת באתר חייבת להיעשות בהתאם לצרכיהם של בעלי האתר וצורך זה מהווה חלק בלתי נפרד מהליכי האפיון.

כיצד הליך האפיון מסייע לתחזוקת האתר ברמה השוטפת?

הליכי אפיון מקצועיים ומדוקדקים של האתר המיועד, מאפשרים לבעלי האתר ו/או מפעיליו ליהנות מהתאמה קונספטואלית בין מטרות האתר וקהלי המטרה אליו הוא מכוון לבין נראות האתר, עיצוב האתר וחוויית הגלישה בו.

כמו כן, הליך האפיון מסייע רבות לפעולות קידום האתר במנועי החיפוש ולמטרות שיווק ופרסום ברשת באמצעות האתר. אתרי אינטרנט הנבנים ומעוצבים בהתאם לכל אחד משלבי האפיון השונים הינם אתרים בעלי יכולת קידום יעילה יותר והם מהווים “כתובת” אינטרנטית המאפשרת לבעלי האתר ו/או מפעיליו לבסס את מעמדם המקצועי ברשת בהתאם לתחום עיסוקם ולתחום עיסוק האתר.