איך לבחור חברת קידום אורגני?

בימינו זה כבר כמעט לא עניין של בחירה, על כל בית עסק להיעזר בשירותי קידום אתרים ושיווק באינטרנט. ואם בקידום באינטרנט עסקינן, הרי שיהיה כדאי לדעת כיצד לבחור את נינג’ות ה-SEO שילוו אתכם. בואו נדבר על קידום אורגני, ממומן ומה שבין לבין ב-2021.

אולי בחרתם בתחום עיסוק של מכירת תכשיטים אונליין, ייתכן שאתם בכלל מוכרים ציוד רפואי ומשווקים אותו באינטרנט. בין אם ככה או ככה, בימינו אתם צריכים את השירות של קידום אתרים אורגני SEO, מה שמופרד לחלוטין מהשירות של קידום ממומן. לפני שנדבר על בחירת חברת קידום אתרים, בואו לרגע נעמוד על ההבדלים בין קידום SEO לקידום ממומן בגוגל וברשתות החברתיות. הנה כל מה שצריך לדעת על קידום אורגני בגוגל ושיווק באינטרנט.

תהליכי קידום ממומן וקידום SEO שכל בית עסק צריך להכיר

בין אם אתם מוכרים נרגילות, תכשיטים או ציוד לתינוקות, ב-2021 אתם צריכים כנראה גם קידום אורגני וגם קידום ממומן. כמובן, ככל שתחום העיסוק שלכם יהיה תחרותי יותר, ככה תצטרכו שירות מקיף יותר של קידום ושיווק.

קודם כל חשוב לזכור, קידום אורגני נמשך חודשים ארוכים ולמעשה, הוא נמשך כל זמן שהאתר באוויר. אם כך, קידום אורגני למעשה אף פעם אינו נגמר. נכון, עם הזמן אתם תשקיעו בו פחות, אבל עדיין תצטרכו לפרסם תוכן, לחזק מערכי לינקים ועוד.

מה ההבדל בין קידום אורגני SEO לקידום ממומן באינטרנט?

למעשה, כשמדברים על תהליך של קידום אורגני, מפרידים אותו לגמרי מהתהליך של קידום ממומן בגוגל וברשתות החברתיות השונות. אם מה שימנף נכון קידום אורגני זה תוכן ובניית מערך קישורים חזק, הרי שבתהליכי קידום ממומן התמונה שונה.

בפועל, אתם יכולים להחליט שאתם מקדמים בצורה ממומנת דף נחיתה. האם אותו דף נחיתה יצריך גם שירותי קידום אורגני? לא בטוח. ייתכן שדפי נחיתה אשר מבשרים איזושהי בשורה שיווקית של כניסה לשוק עם מוצר – לא יצריכו קידום אורגני. כמובן, כל מקרה לגופו ויש לבחון זאת תוך בניית אסטרטגיית קידום באינטרנט.

מה יכלול למשל קידום אורגני לאתר אינטרנט?

בסופו של דבר, קידום אורגני יכלול בניית מערך לינקים, פרסום תוכן והטמעתו באתרים חיצוניים למותג, תחזוקת בלוג חזק ועוד. מאידך, קידום ממומן לא יצריך את כל אלו. כל עוד אתם משלמים על קידום ממומן בגוגל, אתם מדורגים גבוה בתוצאות החיפוש.

קחו בחשבון, קידום אתרים אורגני ייקח אתכם בטווח הארוך אל דירוגים דומים בתוצאות החיפוש. כמובן, אם יתבצע נכון הקידום. במילים אחרות, ברגע שתפסיקו לשלם על קידום ממומן, הוא פשוט ייעלם. במילים אפילו מדויקות יותר: קידום SEO אורגני הוא מרתון, בעוד שקידום ממומן הוא ספרינט. זה לא שהאחד טוב מהאחר, פשוט חשוב להגדיר מטרות קידום ושיווק באינטרנט.