משרד פרסום

איך בוחרים משרד פרסום?

בין אם מדובר על עיתונות מודפסת או בין אם מדובר על פייסבוק או רדיו, כולנו מוקפים בפרסומות. בעולם כזה בו אנו מוקפים בפרסומות, זה רק טבעי לראות שלל משרדי פרסום. כיצד לבחור את המשרד המתאים ביותר- כל הפרטים בכתבה הבאה.

אילו חברות קיימות בתחום הפרסום?

בין אם מדובר על עיתונות מודפסת או בין אם מדובר על פייסבוק או רדיו, כולנו מוקפים בפרסומות. בעולם מסוג זה רק טבעי למצוא משרדים בתחום. ניתן לחלק את המשרדים השונים בהתאם לקטגורית אשר נפרט כעת:
משרדים גדולים: חברות ענק הנחשבות לחלק מתאגיד פרסום העוסק בפרסומים שונים וכולל שפע של מחלקות, לרבות הפקה או מדיה.
אינטרנט: בשנים האחרונות ניתן לראות משרדים בתחום השיווק באינטרנט. המשרדים השונים מתמחים בשיווק באינטרנט ורשתות חברתיות.
משרדי בוטיק: משרד המורכב מאנשי מקצוע לצורך קמפיין יעיל תוך הקפדה על יצירתיות.

איך לבחור משרד פרסום?

אחת הדרכים לבחור משרד פרסום היא באמצעות המדיה בה מעוניינים לפרסם. כך לדוגמא, אם אתם מאמינים כי הקמפיין מתאים לרדיו ויש לכם את התקציב המתאים לכך, הרי כדאי להתמקד בפרסום ברדיו. לעומת זאת, אם העדפה היא קמפיין באינטרנט, הרי חשוב לבחור משרד בו כל העובדים חיים ונושמים את האינטרנט ויודעים כיצד להוציא את המיטב מהאינטרנט.

משרד פרסום

האם הגודל קובע?

לשאלה האם הגודל קובע, הרי במקרה הזה התשובה היא כן. כך לדוגמא, אם מדובר על חברה גדולה, הרי כדאי לבחור חברות גדולות לצורך שיווק. מאידך, אם מדובר על חברה קטנה, הרי כדאי לבחור בחברת שיווק קטנה. עם זאת, ראוי לציין כי חברת שיווק קטנה אינה פחות מקצועית בהשוואה לחברת שיווק גדולה וההתייחסות היא לכל לקוח ולקוח. חשוב ביותר להביא בחשבון כי קיימת תחרות רבה בין החברות השונות המצריכה מהחברות השונות להשקיע מאמצים רבים על מנת למשוך את תשומת הלב של הלקוחות.

מה עוד חשוב לדעת?

אחת הדרכים הנוספות לבחור חברה מתאימה היא לראות האם הקמפיין משכנע אתכם? האם אתם מתחברים למסר השיווקי של הקמפיין? ההמלצה היא להסתכל על קמפיינים אחרים במסגרת תקציב וכך לבחור את החברה המתאימה ביותר. יתרה מכך, חשוב ביותר להיפגש עם האנשים בחברות הנ”ל על מנת לקבוע את ההחלטה וגם יש לשים לב לנושא התמחור ולהקפיד לקבל הצעת מחיר מהחברות השונות. אם מדובר על הצעת מחיר גבוה יתר על המידה, הרי הדבר צריך להדליק נורה אדומה.
לסיכומו של דבר
בחירה של משרד פרסום בתחום אינה פשוטה ומחייבת להתמקד בפרמטרים שונים במטרה להחליט את ההחלטה הטובה ביותר אשר תשפיע על הצלחת הקמפיין בצורה מובטחת. מכאן, חשוב ביותר להשקיע מאמצים בבחירת החברה הטובה ביותר ולבחון את הפרמטרים אשר הוזכרו. אין ספק כי שיחה עם האנשים בחברות השונות עשויה לשנות את הדעת ולכן יש חשיבות עליונה לערוך את השיחה.